ALKOHOLE NA WESELE

Zapraszamy pary do współpracy. Atrakcyjne ceny i formy finansowania.

ORGANIZACJA WESELA, POPRAWINY
Ile alkoholu na wesele kupić? Jakie alkohole na wesele sprawdzają się najlepiej?

Alkohol na weselu i poprawinach
Wiele osób nie wyobraża sobie zabawy bez alkoholu. Trunki potrafią dodać odwagi do tańca oraz do wszelkiego rodzaju konkursów, które pojawiają się podczas wesela. W naszej tradycji funkcjonuje również przeświadczenie, że za Parę Młodą zdecydowanie trzeba wznieść toast – nawet ten symboliczny. Alkohol na wesele i poprawiny musi być przede wszystkim zróżnicowany. Nie wszyscy goście bowiem będą miłośnikami wódki, czyli zdecydowanie najpopularniejszego alkoholu na wesele. Część uczestników wydarzenia z pewnością chętnie sięgnie po wino lub drinki. Dlatego też Pary Młode stają przed poważnym dylematem, zastanawiając się, jaki alkohol na wesele oraz ile alkoholu na wesele należy kupić.

Warto też przy tym pamiętać, że ciekawym elementem jest umieszczenie na butelkach z alkoholem specjalnych etykiet lub zawieszek, które będą spersonalizowane. Pary często decydują się na zawieszki, na których znajdują się ich imiona, data ślubu oraz jakiś przyjemny wierszyk lub rymowanka. Trzeba przyznać, że zawsze wprawia to gości w radosny nastrój. Jednak przejdźmy do konkretów i podpowiedzmy, jakie alkohole na wesele kupić.

Jaki alkohol na wesele
Należy liczyć się z tym, że goście mają przeróżny gust jeśli chodzi o alkohol. Jedni są fanami wódki, inni z kolei preferują wino, szampana, whisky, a nawet piwo. Rodzajów trunków jest naprawdę wiele – jak więc znaleźć złoty środek i zadowolić wszystkich? Rozsądnym rozwiązaniem jest drink bar na wesele, w którym profesjonalny barman serwuje wszelkiego rodzaju napoje alkoholowe – od kolorowych, niecodziennych drinków, przez wino i piwo, aż po whisky. Nie można także pominąć szampana, którego proponujemy serwować na początku imprezy, podczas pierwszych toastów za Parę Młodą.

Jeśli jednak nie uwzględniacie zamawiania drink baru, należy zakupić podstawowe trunki, czyli wspomniane wcześniej wódki, kilka rodzajów win, piwa oraz whisky. Trzeba też przyznać, że dużym powodzeniem podczas przyjęć weselnych i poprawin cieszą się nalewki domowej roboty oraz bimber. Serwując tak rozbudowany wachlarz alkoholi można mieć pewność, że na weselnym stole każdy znajdzie coś dla siebie. Można jednak mniemać, że to wódka okaże się być najistotniejszym alkoholem na weselu. Mając więc to na względzie, podpowiemy, ile wódki na wesele i poprawiny warto jest przygotować, aby jej nie zabrakło (ale też by nie zostało jej aż nadto).

Ile wódki na wesele
Liczba butelek alkoholu uzależniona jest przede wszystkim od liczby gości. Istnieje bowiem świetny przelicznik – najczęściej przyjmuje się, że na jednego gościa weselnego przypada 0,5 litra wódki. W praktyce oznacza to, że kameralne wesele na 50 osób będzie wymagało zakupu 25 litrów wódki. Podczas organizacji imprezy weselnej na 100 osób warto z kolei kupić 50 litrów wódki, a na 120 osób – 60 litrów. Co jednak z winem? Liczy się, że na osobę przypada 1 butelka tego trunku. W przypadku szampana jest to od 0,4 do 0,7 litra na osobę, natomiast whisky należy liczyć po 0,2 litra na gościa.

Alkohol na wesele – porady
Podczas tworzenia listy gości, warto od razu zastanowić się, kto z nich na pewno nie będzie pił alkoholu. Pozwoli to odpowiednio zaplanować zakup trunków. By jednak tradycji stało się zadość, warto umożliwić każdemu gościowi wzniesienie toastu za Młodą Parę. Polecamy więc przygotować zarówno tradycyjnego szampana, jak i tego bezalkoholowego, dla osób, które z różnych względów nie mogą pić alkoholu.

Wesele potrafi przerodzić się w suto zakrapianą imprezę. Nasze powyższe porady z pewnością więc pomogą Wam w zakupie takiej ilości alkoholu, która będzie najbardziej odpowiednia.